Skip to main content

Zoom, toplantıya geç kalma derdine son verecek!

Zoom, platformuna yapay zekayı entegre etmeye hazırlanıyor. Zoom IQ AI isimli bir özellik, video konferans uygulamasına yapay zeka deneyimi getirecek. ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI’ın teknolojisi üzerine inşa edilen özellik, toplantılarda kullanıcı deneyimini artırmayı amaçlıyor.

Zoom için yapay zeka desteği: Zoom IQ AI nedir?

Zoom IQ’nun ilk özelliği, toplantılara geç kalan kullanıcılar için toplantıda yaşananları özetleme yeteneği olacak. Toplantı boyunca yaşanan konuşmaları analiz edecek yapay zeka desteği, öne çıkan anları da özet olarak sunacak.

Zoom IQ ayrıca aldığınız notlara dayanarak e-postalar oluşturacak. Toplantı sonrasında e-posta yazmak istediğiniz kişilere notlarınızı otomatik olarak e-post olarak gönderebileceksiniz. Ayrıca hazır notlardan içerik önerileri de sunacak.

Zoom IQ AI, ilk olarak test programı kapsamında davetle seçilen müşterilere sunulacak. Yapay zekaya birçok özellik ekleneceği belirtilse de; özet ve e-posta oluşturma yeteneği Nisan ayında kullanıma açılacak.

OpenAI teknolojisinin çeşitli uygulamalara entegrasyonu artıyor. Ancak sektördeki birçok kişi, gelişmiş yapay zekanın toplum üzerindeki etkisinden endişe duyuyor. Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak ve Twitter CEO’su Elon Musk dahil olmak üzere binden fazla araştırmacı, GPT-4’ten daha gelişmiş bir modelin sunulmamasını talep etti.

Zoom IQ, çevrim içi etkinliklerin ve toplantıların çok daha verimli geçmesine kapı aralayacak. Yapay zeka teknolojisinin entegrasyonu, iletişim kurma biçimimizde yeni ilerlemelere yol açacak.

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Kaynak: Shiftdelete


Toplantı, Yapay Zeka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir