Alanya Kaymakamlığı

Alanya ilçesi idari olarak Antalya iline bağlıdır, Alanya Kaymakamlık hizmet binası şehir merkezinde Cumhuriyet Meydanı arkasındaki binadır.

  • Türkiye’nin güney sahillerinde bulunan Alanya, 1.598,51 km²’lik bir alana sahiptir ve 2020’de nüfusu 333.104 kişidir.
  • Alanya, İl merkezine uzaklığı 154 kilometredir.
  • Alanya’ya 45 kilometre mesafede bulunan Alanya Gazipaşa Havalimanı 2012 yılında faaliyete geçmiştir.

Stratejik konumu bakımından Akdeniz’in kıyı kesimlerinde küçük bir yarımada şeklindedir. Kuzeyinde Toros Dağları uzanır. Alanya tarih boyunca, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi imparatorluklar için Akdeniz’de önemli bir kale vazifesi görmüştür. Selçuklu zamanında, I. Alaeddin Keykubad yönetimi altındaki bölge, jeopolitik bir önem kazanmıştır. Şehrin bugünkü sembollerinden Kızıl Kule, tersane ve Alanya Kalesi bu dönemde yapılmıştır.

Açılış – Kapanış Saatleri

  • Açılış Saati: 09:30
  • Kapanış Saati: 17:30
  • Kapalı Günler: Hafta Sonu Kapalı

Yorum

  • […] Alanya Kaymakamlığında gerçekleştirilen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz , İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı , İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Eşref Sarı , İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şevki Mat ve kurum çalışanları katıldı. Yapılan toplantıda Kaymakam Ürkmezer ile katılımcılar arasında öğrencilerin sportif faaliyetlere katılımlarını arttırmak ve spor faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi amacıyla hangi okullarda spor kulüpleri açılacağı belirlendi. Bu kapsamda Alanya Lisesi, Alanya 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, Alanya Endüstri Meslek Lisesi, Sema Eray Erdem Ortaokulu ile Mahmutlar ilkokulunda çeşitli branşlarda spor kulüpleri oluşturulmasına karar verildi. Ayrıca öğrencilerin spor malzemesi ihtiyaçları ve açılacak diğer spor kursları konuları görüşüldü. Toplantı Kaymakam Ürkmezer’in okul spor kulüpleri ve sportif faaliyetlerle ile ilgili verdiği talimatlarla sona erdi. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Design Escapes

Siz de Alanya'yı bizimle keşfedin. Merak edilen tüm haberleri ve gelişmeleri sizin için takip ediyoruz.

© Alanyadayız. Tüm Hakları saklıdır.
Destekleyen Dondurmadan.