Skip to main content

Alanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası ALESO

Alanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası 14 Şubat 1970 yılında ESNAF VE KÜÇÜK SANATKARLAR DERNEĞİ  50 kişilik kuruluş beyannamesi imzalanarak Alanya Kaymakamlığına müracaat edilerek ilk adım atılmıştır. 28 Nisan 1970 tarihte Bakanlık tarafından kuruluşu onaylanmış. 04 Haziran 1970 tarihinde ilk kuruluş Genel Kurul toplantısı yapılarak yönetim kurulu seçilmiştir.

Yönetim kurulu Mustafa ÜNAL, Salih DORU, Metin KÖSEOĞLU, Mehmet CÜCE, ve  Hüseyin ÇALIŞER den oluşmuştur. Görev bölümü sonucu Başkan Mustafa ÜNAL, Başkan vekili Salih DORU ve Katip üyeliğine Metin KÖSEOĞLU getirilmiştir.

Olağan üstü toplantıya gidilerek 02 Temmuz 1970 tarihinde olağan Üstü Genel Kurulu yapılarak yeni bir Yönetim kurulu seçilmiştir. Yönetim Kuruluna Mustafa ÜNAL, Hasan CİĞERCİ, Metin KÖSEOĞLU, Turgut GÖKGÜL ve Yılmaz DÜŞÜN getirilmiştir. Görev bölümü yapılarak, Başkan Mustafa ÜNAL, Başkan vekili Turgut GÖKGÜL, Katip Üyeliğine Metin KÖSEOĞLU seçilmiştir.

17.05.1991 yılında 507 sayılı kanunda yeni bir düzenleme yapılarak, dernek ismi Oda olarak değiştirilmiştir. 20.05.1991 tarihinde odamız Şekerhane mahallesi, Eczacılar Cad. İzzet Azakoğlu apartmanı. kat:2 de bir daire satın alarak  ilk kendi  hizmet binasına kavuşmuştur. Daha sonraki yıllarda Oda hizmet binasının küçük gelmesinden dolayı daha büyük bir dairenin aranması ile şu anda hizmet verilen 3 adet daire satın alınarak hizmet verilmektedir.

Çakışma Saatleri

  • Hafta içi hergün 08:00 / 17:00

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir